FAQ

 1. Ile posiłków dziennie otrzymam?

  Codziennie przywieziemy w wybrane przez Ciebie miejsce zestaw składający się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Liczba posiłków jest taka sama w każdej diecie.

 2. Czy mogę wykluczyć z diety składniki których nie lubię

  Istnieje możliwość wykluczenia produktów, grup produktów w ofercie diety indywidualnej. W przypadku diet w standardowej ofercie: normal, wege, activmove, bezglutenu i nabiału,  nie ma możliwości wykluczeń składników .

 3. Czy programy układane są w oparciu o przyjęte zalecenia i normy żywieniowe?

  Wszystkie nasze diety opracowywane są przez dietetyka, zgodnie z najnowszą wiedzą o prawidłowym żywieniu człowieka oraz zaleceniami takich podmiotów, jak: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, Światowa Organizacja Zdrowia oraz Uniwersytet Narodów Zjednoczonych.

 4. Ile kilogramów stracę, stosując program odchudzający?

  Przeciętny spadek masy ciała u osób z nadwagą to około 0,5- 1 kg tygodniowo.

 5. Jak długo można stosować programy odchudzające oferowane przez Pracownie Smaku?

  Sugerujemy, aby korzystać z naszych programów do momentu osiągnięcia pożądanej masy ciała. Po zakończeniu diety redukcyjnej, zachęcamy do stosowania diety stabilizującej, opracowywanej indywidualnie.

 6. Czy po zakończeniu stosowania programów odchudzających oferowanych przez Pracownie Smaku może mnie dopaść efekt jo-jo?

  Tak się nie stanie, jeśli czas i tempo chudnięcia będzie racjonalne, a po zakończeniu redukcji nie powróci się do „starych nawyków żywieniowych.

 7. Co muszę wziąć pod uwagę, decydując się na usługi Pracowni Smaku

  Przede wszystkim należy określić cel: czy chciałbyś zrzucić zbędne kilogramy, nabrać masy mięśniowej czy może utrzymać aktualną wagę.

 8. Czym Pracownia Smaku różni się od innych zajmujących się cateringiem dietetycznym?

  Pracowia Smaku to profesjonaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantują najwyższą jakość usług, a tym samym skuteczne wsparcie w zrzucaniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu pożądanej sylwetki. Jesteśmy firmą rodzinną dla której liczy się zaufanie naszych klientów, słuchamy każdej wskazówki, jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie naszych podopiecznych. 

 9. Czy mogę najpierw spróbować Waszych dań, zanim zdecyduję się na konkretny program?

  Tak, zachęcamy do wypróbowania naszej diety poprzez zakup zestawu próbnego w cenie 123 zł  na 3 dni.

 10. Kiedy warto przejść na dietę na utrzymanie i ustabilizowanie osiągniętej wagi?

  Dieta na utrzymanie wagi powinna być stosowana w momencie, gdy osiągniesz swój cel w postaci pożądanej masy ciała. Dieta stabilizująca dobierana jest indywidualnie.

 11. Czy mogę podjadać pomiędzy posiłkami?

  Zaleca się spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia. Podjadanie słonych lub słodkich przekąsek jest niezdrowe i zaburza gospodarowanie energią. 

 12. Czy muszę zjeść dostarczone pięć posiłków, nawet jeśli nie czuję takiej potrzeby

  Tak. Należy zjeść cały przygotowany zestaw, w odstępach 2,5-4 godzin. Niekiedy bywa tak, że nie odczuwamy głodu, ale mimo wszystko nasz organizm potrzebuje regularnych zastrzyków energii. Obniżanie spożycia kalorii obniża przemianę materii. 

 13. Co pić i w jakiej ilości?

  Codziennie powinniśmy wypijać 1,5-2 litrów wody mineralnej. Kawa i herbata odwadniają organizm, zaleca się zminimalizowanie spożycia. Można również wypijać herbatki owocowe bez cukru. Należy unikać słodkich napojów.

 14. Czy mogę od czasu do czasu napić się alkoholu?

  Osoby pragnące uzyskać wymarzony efekt utraty masy ciała powinny na czas diety unikać spożycia alkoholu.

 15. Czy uwzględnicie w mojej diecie fakt, że mam alergię na niektóre składniki pokarmowe?

  Tak, w tym celu prosimy o wypełnienie wywiadu żywieniowego na stronie internetowej w zakładce catering dietetyczny. Przygotujemy wówczas dietę indywidalną

 16. W jakich godzinach realizujecie dostawy?

  Dostawy realizujemy w godzinach popołudniowych między 15:00- 23:00 na następny dzień. Od niedzieli do czwartku.

 17. Czy na weekendy również dostarczacie catering?

  Catering dostarczamy na sobotę i niedzielną wraz z paczką na piątek tzn. klient w czwartek otrzymuje trzy paczki (piątkowy, sobotni, niedzielny zestaw). Catering na sobotę i niedziele przygotowujemy na wyraźne życzenie klienta. Cenimy czas spędzony z rodziną i zachęcamy, aby niedziela była takim dniem, kiedy celebruje się posiłki zjadane przy wspólnym stole.

 18. ile kosztuje dostawa?

  Dostawa na terenie Trójmiasta jest bezpłatna 

 19. Czy dowieziecie mi zestaw, jeśli mieszkam poza Trójmiastem?

  Tak, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny 

 20. Kiedy muszę Was poinformować o tym, że zawieszam dietę?

  Klient uprawniony jest do anulowania Zamówienia na wybrany przez siebie dzień nie później niż do godz. 9: 00 na 1 dzień roboczy przed planowaną dostawą zamówienia.